vzacne-mince.sk

FAQ - časté otázky
Doručujete tovar do Českej republiky?
Áno tovar doručujeme prostredníctvom Slovenskej pošty, a. s. resp. iného prepravcu aj pre zákazníkov z Českej republiky. Tovar je bezpečne zabalený a poistený na plnú hodnotu jeho obsahu.

Som z Českej republiky. Ako môžem zaplatiť za tovar?
Za tovar u nás môžete jednoducho zaplatiť bankovým prevodom aj z územia Českej republiky. Prijímame úhrady aj v mene CZK.

Platbu v Kč môžete realizovať na náš účet vedený v Komerční bance:
Názov banky: Komerční banka, a. s., Česká republika
Číslo účtu: 107-1059990277/0100
IBAN: CZ64 0100 0001 0710 5999 0277
BIC (SWIFT): KOMBCZPPXXX

K čomu slúži rezervácia mincí?
Mince, ktoré sa uvádzajú na trh podľa emisných plánov vydaných príslušnými národnými bankami si u nás môžete v predstihu rezervovať. Rezerváciou máte istotu, že tovar získate a nemusíte sledovať termíny emisií jednotlivých položiek.

Aké sú výhody rezervácie mincí?
Okrem toho, že nemusíte sledovať termíny si u nás môžete rezervovať mince za ceny, ktoré stanovuje NBS a ČNB pre svojich zmluvných partnerov (najnižšie ceny na trhu) navýšené iba o malú prirážku!!! Neváhajte a využite túto jedinečnú možnosť. Viac informácií o možnostiach rezervácie mincí nájdete TU.

Čo je žiadanka?
Žiadanka je nezáväzný dopyt po určitom tovare. Jej vyplnením pre Vás nevznikajú žiadne záväzky. Je to nezáväzná žiadosť o konkrétny tovar, ktorý máme v ponuke a je momentálne vypredaný, nedostupný alebo ešte nie je emitovaný, ako napríklad pamätné a zberateľské mince NBS a ČNB.

Informácie ako postupovať pri žiadanke a aké sú výhody žiadanky získate TU.

Ako je to vlastne so zlatom a DPH?
Zlato, ktoré je definované v § 67 ods. 1 zákona č. 222/2004 Z. z. v znení neskorších predpisov ako investičné zlato je oslobodené od DPH. Charakter investičného zlata majú napríklad aj slovenské zlaté mince emitované NBS či zlaté mince emitované ČNB.

Všetky informácie zlate a DPH získate TU.

Sú od DPH oslobodené aj medaily prípadne iné výrobky zo zlata?
Zlaté medaily, repliky zlatých mincí, plakety a iné zlatnícke výrobky nie sú investičným zlatom a preto podliehajú DPH.

Je od DPH oslobodené aj striebro?
Striebro nie je od DPH oslobodené.

Aké sú hlavné rozdiely medzi investičným zlatom a ostatným tovarom?
Investičné zlato je v prvom rade investičný nástroj, ktorého cena sa mení doslova každú minútu podľa pohybu cien na medzinárodných trhoch zlata. Predáva sa vo fyzickej forme. Aby sa podporilo investovanie ľudí do investičného zlata je v celej Európskej únii oslobodené od DPH.

Cena investičného zlata sa na medzinárodných trhoch neustále mení, ako to riešite vo vašom e-shope?
Ceny investičného zlata (odliatkov a mincí) pri objednávkach v hodnote nad 1.500 € je potrebné fixovať. Po fixácii sa cena pevne stanoví. Fixácie prebiehajú v pracovných dňoch od 8:00 do 16:00 hod. okrem víkendov a sviatkov.

Ako presne prebieha fixácia cien investičného zlata?
Cena investičného zlata sa pri objednávkach nad 1.500 € (alebo ekvivalente v mene CZK) potvrdzuje (fixuje) až po pripísaní zálohovej platby na účet predávajúceho. Úhrada zálohy musí byť pripísaná na účet predávajúceho do 16:00 hod. toho istého pracovného dňa, kedy bola vystavená zálohová faktúra. V prípade neskoršieho pripísania zálohovej platby nie je možné garantovať cenu platnú v okamihu realizácie objednávky. Nasledujúci pracovný deň sa prevedie nová kalkulácia ceny. V prípade oneskorenia úhrady zálohovej platby predávajúci doúčtuje kupujúcemu doplatok alebo vráti preplatok zálohovej platby podľa ceny platnej v deň, kedy bola záloha pripísaná na účet predávajúceho.

Ak vytvorím objednávku investičného zlata nad 1.500 € a platba odo mňa vám príde na účet o 2 dni, ako sa za ten čas zvykne zmeniť cena zlata?
Cenu vám môžeme fixovať až po prijatí platby na náš účet. Ak by platba od vás prišla o 2 dni zafixovali by sme vám cenu, ktorá by bola platná v daný čas prijatia platby. Ceny zlata (pokiaľ sa na trhu nevyskytne mimoriadna situácia) sa zvyknú za ten čas zmeniť o zhruba 0,5 až 1,5 % smerom nahor alebo nadol.

Je možné vrátiť tovar bez udania dôvodu?
Pri výrobkoch z drahých kovov, ktorých cena závisí na výchylkách finančného trhu nezávisle na vôli predávajúceho to nie je možné. Prakticky všetok tovar, ktorý predávame je takéhoto charakteru a vrátiť nám ho bez udania dôvodu do 14 dní teda nemôžete.

Môžem si tovar prevziať osobne v sídle vašej spoločnosti?
Žiaľ, nie je to možné, pretože všetok tovar predávame len prostredníctvom tohto internetového obchodu a neprevádzkujeme klasickú „kamennú“ predajňu, ale je možné dohodnúť si osobné stretnutie v Piešťanoch, kde Vám objednaný tovar môžeme odovzdať.

Akými spôsobmi sa vo vašom e-shope dá platiť?
Ponúkame rôzne možnosti úhrady. Za tovar u nás môžete zaplatiť bankovým prevodom, vkladom na účet alebo prostredníctvom služby TatraPay alebo ďalšie online platobné systémy.

Viac informácií získate o platobných podmienkach získate TU?

Sme garanciou bezpečného a bezproblémového nákupu

MOŽNOSŤ OSOBNÉHO KONTA

Vytvorte si konto na lokalite a sledujte stav vašich objednávok.

SAEC

Sme certifikovaný internetový obchod SAEC - Bezpečný nákup.

PLATBA KARTOU

Tovar je možné uhradiť prevodom alebo platobnou kartou.