vzacne-mince.sk

Späť | Investičné mince  Zlaté - Iné

  • 20 Mariek Nemecké cisárstvo
  • 20 Mariek Nemecké cisárstvo

20 Mariek Nemecké cisárstvo


Ceny investičného zlata sú orientačné! viac...
Zlatá investičná minca
Celkové hodnotenie tovaru:nemá hodnotenie0 komentárov
Dostupnosť:

Cena: 550,31 €
Výkupná cena: neurčená


Uložiť do wishlistu ?
Popis tovaru

Priemer: 22,5 mm
Hmotnosť: 7,96 g
Rýdzosť: 900/1000 Au 

Nominál: 20 Mariek
Emitent: Nemecké cisárstvo
Ročníky: rôzne

Obvyklá dodacia lehota: 3 - 7 pracovných dní

Motív

Viliam II.

Viliam II. (* 27. január 1859, Berlín, Nemecko – † 4. jún 1941, Doorn, Holandsko) bol posledný nemecký cisár a pruský kráľ, vládol od 9. marca 1888 do 9. novembra 1918.
Bol najstarším dieťaťom nemeckého cisára a pruského kráľa Fridricha III. z rodu Hohenzollern a princeznej Viktórie Sasko-cobursko-gothajskej, dcéry anglickej kráľovnej Viktórie a jej manžela princa Alberta von Sachsen-Coburg a Gotha.


20 Mariek Nemecké cisárstvo
Zdroj: wikipedia.org

Viliam II. bol zástancom imperiálnej a nacionalistickej politiky. Po prepustení kancelára Otta von Bismarcka roku 1890 viedol nemeckú politiku v duchu militarizmu, neskôr bol označený za jedného z hlavných vinníkov 1. svetovej vojny.
Veľmi dobre si rozumel s Františkom Ferdinandom d´Este, po smrti korunného princa Rudolfa následníkom rakúskeho cisára Františka Jozefa I., svojho strýka. K jeho manželke Žofii Chotkovej sa správal ako k budúcej cisárovnej, čo bolo, vzhľadom na ich morganatické manželstvo, veľmi výnimočné. Ich smrť pri atentáte v Sarajeve ho veľmi pobúrila ako priateľa i ako panovníka, a preto naliehal na Františka Jozefa I., aby vyhlásil Srbsku vojnu.
Hoci bol bratancom anglického kráľa a ruskej cárovnej, a prežil v ich spoločnosti spolu s ruským cárom, niekoľko pekných prázdnin, neprekážalo mu, že budú stáť na opačných stranách vojnového konfliktu. Svojho anglického bratanca i jeho krajinu nemal v láske, či lepšie povedané ich neznášal, i keď ich spoločnú starú matku, anglickú kráľovnú Viktóriu, mal veľmi rád.
Čl. 227 Versaillskej zmluvy obsahoval verejnú žalobu na Viliama II. pre „najhrubšie porušenie zásad medzinárodnej mravnosti a posvätnej autority zmlúv“. Cisára mal súdiť zvláštny medzinárodný tribunál, ale uchýlil sa do holandského exilu. Ani tam neprestal byť nemeckým nacionalistom a tesne pred smrťou sa tešil z Hitlerovho víťazstva nad Francúzskom.PRIDAŤ NOVÝ KOMENTÁR

Ohodnoťte tovar a pridajte komentár.


Pozn. 5 je najlepšie hodnotenie.
*Komentár

 

Sme garanciou bezpečného a bezproblémového nákupu

MOŽNOSŤ OSOBNÉHO KONTA

Vytvorte si konto na lokalite a sledujte stav vašich objednávok.

SAEC

Sme certifikovaný internetový obchod SAEC - Bezpečný nákup.

PLATBA KARTOU

Tovar je možné uhradiť prevodom alebo platobnou kartou.